Bizi takip edin
|
EN

GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ

İçmimarlık ve Çevre Tasarımı

Ödüller

2023 - 2024

4. Amorf Doğaltaş Proje Tasarım Yarışması 

2023 yılında gerçekleşen 4. Amorf Doğaltaş Proje Tasarım Yarışması'nda İEÜ İçmimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü 2018 mezunumuz ve yarı zamanlı öğretim elemanımız Ömer Akkaş "Cycle" isimli tasarımıyla birincilik ödülü kazandı.

Yarışma ile ilgili ayrıntılar için lütfen tıklayınız.


2021-2022

"Merhaba - Öğrenci Bitirme Projeleri" Yarışması 

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) mezunları Beste Demircan ve Alp Buğra Nazar, hazırladıkları yaşam alanı projeleriyle İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nin düzenlediği ‘Merhaba-Öğrenci Bitirme Projeleri’ adlı yarışmada ödüle layık görüldü. Çevreci, estetik ve engelli dostu projeler tasarlayarak ‘sergileme ödülünü’ almayı başaran ‘Kentsel Implant’ ile ‘Yaratıcı ve Birlikte Yaşam’ isimli projeler, önümüzdeki süreçte düzenlenecek çeşitli etkinliklerde İzmirliler ile paylaşılacak.

Yarışma ile ilgili ayrıntılar için lütfen tıklayınız.


2019-2020

"Oyuncak Tasarımı Sosyal Sorumluluk Projesi" Tasarım Tescili

Doç. Dr. Didem Kan Kılıç, Oyuncak Tasarımı Sosyal Sorumluluk Projesi ile Türk Patent Enstitüsü’nden tasarım tescili aldı.

Proje detayları için lütfen tıklayınız.

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri 

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, TURQUALITY® Programı kapsamında İEÜ İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü mezunları ve Wangan tasarım ofisinin kurucuları Kerem Özerler, Kutay Yorulmaz ve Mert Can Uzyıldırım ev mobilyası kategorisinde İyi Tasarım Ödülü’ne layık görüldüler.

Yarışma ile ilgili ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

London Design Festival 2019

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Mezunları Kerem Özerler, Mert Uzyıldırım ve Kutay Yorulmaz, “London Design Festival 2019”’da, kurdukları “Wangan” adlı markayla ürün koleksiyonunu sergileme hakkı kazandı.

Proje detayları için lütfen tıklayınız.


2018-2019

BELENCO İç Mekan Tasarım Yarışması 

Belenco Kuvars Yüzeyler ve TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şubesi işbirliğince ilki düzenlenen iç mekân tasarım yarışmasında, İzmir Ekonomili genç içmimarlar çalışmalarıyla birincilik, ikincilik, mansiyon ve sergileme kazandı.

Yarışmada, küçük objelerle ve kahvenin satıldığı konsept mağaza tasarımıyla İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Berk İsmail Öndül birinci oldu. İEÜ İçmimarlık ve Çevre Tasarımı 2. sınıf öğrencileri Nuri Koparan ikincilik, İskender Kömür mansiyon ödülü aldı. Üçüncü sınıf öğrencisi Sevginur Ursavaş’ın tasarımı da sergilemeye layık görüldü.

Yarışma ile ilgili ayrıntılar için tıklayınız.

Bornova İçin Fikirler Yarışması

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İçmimarlık ve Çevre tasarımı bölümü 2. Sınıf öğrencileri stüdyo dersinde, Arkeolog Dr. Zafer Derin'in kurucu ve yöneticisi olduğu, ödüllü binası Mimar Evren Başbuğ tarafından tasarlanan, Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi mekanını, Arkeoloji öğrencileri için bir araştırma/kalma mekanı olarak tekrar ele aldılar.  2 ve 3 boyutlu modüllerle çalışılan bu projelerde 10 kişilik öğrenci grubunun çalışabileceği, yaşayabileceği içinde; çalışma, dinlenme, sosyalleşme, yeme-içme ve ıslak hacimlerin bulunduğu mekanlar tasarlanmıştır.

Bornova Belediyesi ve üniversitelerin ortaklaşa çalıştıkları projelerin 01 Mart 2019 – 08 Nisan 2019 tarihleri arasında sergileneceği, BİF (BORNOVA İÇİN FİKİRLER) tasarım sergisinin 5. sinin açılış töreninde proje ekibi ve 6 öğrenci Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila tarafından plaketle ödüllendirilmiştir.

Yarışma ile ilgili ayrıntılar için lütfen tıklayınız.


2017-2018

Uluslararası "Pending Cultures" Yarışması 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İç Mimarlik ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerinin, Mobilya Tasarımı dersi kapsamında katıldıkları "Pending Cultures" adlı uluslararası yarışmada, öğrencilerimizden Çağla İrem Karol, Sinem Parlas ve Onur Dülger’in projeleri ilk elemeyi geçerek sergilenmeye hak kazanmıştır.

Yarışma ile ilgili ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

“The Teos of Dionysos Mobile Game” Tasarım Tescili

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Aslankan’ın da içerisinde yer aldığı proje ekibi “The Teos of Dionysos Mobile Game” ile tasarım tescili aldı.

Proje ile ilgili ayrıntılar için tıklayınız.


2016-2017

Uluslararası "Pending Cultures" Yarışması

Floransa Üniversitesi tarafından düzenlenen, farklı ülkelerden üniversitelerin katıldığı, kültürel değerlerin alışverişi fikrine dayanan çalıştay ve yarışmada, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Anıl Nayır ve proje arkadaşı Lisa Forte’nin aydınlatma tasarımı Binbir Gece, uluslararası jüri tarafından “En Şiirsel Tasarım” mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yarışma ile ilgili ayrıntılar için lütfen tıklayınız.


2015-2016

Gazi Caddesi Kentsel Yenileme ve Cephe Rehabilitasyonu Yarışması

Elazığ Belediyesi tarafından açılan Gazi Caddesi Kentsel Yenileme ve Cephe Rehabilitasyonu Yarışması’nda Dr. Öğr. Üyesi Emre Ergül 3.lük ödülü kazanmıştır.

Proje raporu için lütfen tıklayınız.

İÇLEK-I Ulusal İçmimarlık Lisansüstü Eğitim Kongresi

İÇLEK-I Ulusal İçmimarlık Lisansüstü Eğitim Kongresi’nde “İçmimarlık Alanı En Başarılı Yüksek Lisans Tez Ödülü”nü, “Hastanelerdeki Sancı ve Doğum Odalarında Hasta Odaklı Yaklaşımlar” teziyle İEÜ İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Araştırma Görevlisi Hande Atmaca kazandı.

Proje detayları için lütfen tıklayınız.


2014-2015

Acar Konsept ve Tasarım Yarışması 

Acar Concepts & Design yarışmasında İçmimarlık ve Çevre Tasarımı mezunu Ümit Çağlar "Shell" adlı tasarımıyla ikincilik ödülünü kazandı, bölüm öğrencisi Esra Oflaz ise "FoBox" adlı tasarımıyla finalist oldu.

Genç tasarımcılara şans veren, DePadova Türkiye sponsorluğunda gerçekleşen yarışmada kanepe, masa, sandalye gibi mobilya tasarımları yarıştı. Mezunumuz Ümit Çağlar ve öğrencimiz Esra Oflaz'ı başarılarından dolayı tebrik ediyor ve gelecekte daha büyük başarılara imza atmalarını umuyoruz.

Yarışma ile ilgili ayrıntılar için tıklayınız.


2013-2014

Adıyaman Aktif Yaşam Merkezi Mimari Proje Yarışması

T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından açılan yarışmada, tam zamanlı hocamız Yrd. Doç. Dr. Emre Ergül üçüncü mansiyon ödülü kazanmıştır.

Basında yer alan haberler için lütfen tıklayınız.

İstanbul Beykoz Eğitim Kampüsü Mimari Proje Yarışması

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan İstanbul Beykoz Eğitim Kampüsü Mimari Proje Yarışması’nda Dr. Öğr. Üyesi Emre Ergül  mansiyon ödülü kazanmıştır.

Basında yer alan haberler için lütfen tıklayınız.


2012-2013

Koçtaş İç Mekan Tasarımı Yarışması

İzmir Ekonomi Üniversitesi, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Tayfun Çelik, Can Ceylaner, Özhan Gül ve Can Başdoğan, KOÇTAŞ’ın düzenlediği “Koçtaş Ürünleriyle İç Mekan Tasarımı” Öğrenci Yarışması’nda 3. olarak büyük bir başarı elde ettiler.

Yarışmanın amacı geleceğin içmimar ve mimarlarının yaratıcı mimari çözümler geliştirmesi ve tüm ihtiyaçlara cevap verecek, farklı kültür ve yaşam biçimlerinin gerektirdiği düzenlemeleri içeren “Amerikan (Açık) Mutfak” mekanının yarışmanın amaçları ile bağlarının kurularak ve Koçtaş’ta pazarlanan ürünler kullanılarak tasarlanmasıdır. Yarışmacılardan konut içinde, yaşama mekanı ile bütünleşik bir mutfak tasarımı beklenmiştir. Yarışmanın gerekliliklerini "Mod-Loft" adlı projelerinde bir loft mekanında endüstriyel bir mutfak ve yaşam alanı ortaya çıkartarak en iyi şekilde cevaplayan ve bölümlerini ulusal ölçekte başarı ile temsil eden öğrenciler, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde gerçekleşen ödül töreni sonrasında Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Bulgun'un da katıldığı bir törende fakülte öğretim elemanları ve öğrencilerine projelerinin bir sunumunu gerçekleştirmişler ve İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Deniz Hasırcı'nın kendilerine takdim ettiği sertifikalarla onurlandırılmışlardır.

Öğrenciler, diğer İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm öğrencilerine bu tür projeleri takip etmelerini, yarışmaya hazırlanırken tasarım ekibini farklı yetilerdeki arkadaşlarından seçmelerini ve cesurca bu tür yarışmalara katılmalarını salık vermiş; ancak katılımla içmimarlık yarışmalarının artarak mesleğe katkıda bulunacağını aktarmışlardır.

Basında yer alan haberler için lütfen tıklayınız.

SOSYAL MEDYA

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.