Bizi takip edin
|
EN

GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ

İçmimarlık ve Çevre Tasarımı

Ödüller

Acar Konsept ve Tasarım Yarışması, 2014-2015

Acar Concepts & Design yarışmasında İçmimarlık ve Çevre Tasarımı mezunu Ümit Çağlar "Shell" adlı tasarımıyla ikincilik ödülünü kazandı, bölüm öğrencisi Esra Oflaz ise "FoBox" adlı tasarımıyla finalist oldu.

Genç tasarımcılara şans veren, DePadova Türkiye sponsorluğunda gerçekleşen yarışmada kanepe, masa, sandalye gibi mobilya tasarımları yarıştı. Mezunumuz Ümit Çağlar ve öğrencimiz Esra Oflaz'ı başarılarından dolayı tebrik ediyor ve gelecekte daha büyük başarılara imza atmalarını umuyoruz.

Yarışma ile ilgili ayrıntılar için tıklayınız.


Adıyaman Aktif Yaşam Merkezi Mimari Proje Yarışması, 2013-2014

T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından açılan yarışmada, tam zamanlı hocamız Yrd. Doç. Dr. Emre Ergül üçüncü mansiyon ödülü kazanmıştır:

Proje Müellifi:
Mustafa Emre Ergül (Mimar, MSÜ)

Danışmanlar :
Statik: Murat Barışcan (İnş. Müh.)
Mekanik: Taner Kocaova (Mak. Müh.)
Elektrik: Namık Onmuş (Elk. Müh.)

Basında yer alan haberler için tıklayınız.


Koçtaş İç Mekan Tasarımı Yarışması, 2012-2013

İzmir Ekonomi Üniversitesi, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Tayfun Çelik, Can Ceylaner, Özhan Gül ve Can Başdoğan, KOÇTAŞ’ın düzenlediği “Koçtaş Ürünleriyle İç Mekan Tasarımı” Öğrenci Yarışması’nda 3. olarak büyük bir başarı elde ettiler.

Yarışmanın amacı geleceğin içmimar ve mimarlarının yaratıcı mimari çözümler geliştirmesi ve tüm ihtiyaçlara cevap verecek, farklı kültür ve yaşam biçimlerinin gerektirdiği düzenlemeleri içeren “Amerikan (Açık) Mutfak” mekanının yarışmanın amaçları ile bağlarının kurularak ve Koçtaş’ta pazarlanan ürünler kullanılarak tasarlanmasıdır. Yarışmacılardan konut içinde, yaşama mekanı ile bütünleşik bir mutfak tasarımı beklenmiştir. Yarışmanın gerekliliklerini "Mod-Loft" adlı projelerinde bir loft mekanında endüstriyel bir mutfak ve yaşam alanı ortaya çıkartarak en iyi şekilde cevaplayan ve bölümlerini ulusal ölçekte başarı ile temsil eden öğrenciler, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde gerçekleşen ödül töreni sonrasında Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Bulgun'un da katıldığı bir törende fakülte öğretim elemanları ve öğrencilerine projelerinin bir sunumunu gerçekleştirmişler ve İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Deniz Hasırcı'nın kendilerine takdim ettiği sertifikalarla onurlandırılmışlardır.

Öğrenciler, diğer İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm öğrencilerine bu tür projeleri takip etmelerini, yarışmaya hazırlanırken tasarım ekibini farklı yetilerdeki arkadaşlarından seçmelerini ve cesurca bu tür yarışmalara katılmalarını salık vermiş; ancak katılımla içmimarlık yarışmalarının artarak mesleğe katkıda bulunacağını aktarmışlardır.

Basında yer alan haberler için lüthen tıklayınız.

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.